טלפון: 052-2757842       דוא”ל: [email protected]       כתובתנו: חומה ומגדל 1, חולון

     חפשו אותנו בפייסבוקהמרכז לשיקום הראייה והגוף בפייסבוק

מהם הגורמים לירידה בראייה ולמחלות עיניים.

תוכן עניינים

בני האדם לרוב לא נולדים עם בעיות ראיה הם רוכשים אותם במהלך הילדות או הבגרות. האדם המודרני פוגע בראייתו כתוצאה ממאמץ אינטנסיבי,בשימוש לקוי בעיניים והוא עושה זאת יום אחר יום, על פני שנים רבות.

זה מתחיל כבר כאשר התינוק הוא רך בימים,כאשר ההורה משאיר אור דולק בלילה ,מצב המפריע למנוחתם של העיניים וגורם להן להמשיך ל”עבוד” גם במשך כל הלילה. לאחר מכן , בגיל הגן ובית הספר מתחילים לקרוא, להשתמש במסכי מחשב, טלוויזיה טלפונים סלולרים ולהסתכל מקרוב במשך שעות רבות. כאשר פעילויות אלה נעשות בתנאים לא מתאימים,תאורה לא מתאימה,ישיבה שפופה, הדבר גורם להידרדרות הראייה, מצב העלול להוביל לקוצר ראייה ולהרכבת משקפיים.

גורם נוסף לירידה בראייה הוא תהליך ההתרחקות שלנו מההקשבה לגוף שלנו ולעיניים שלנו. אנחנו לא שמים לב לאותות של העין כמו: כאב,אדמומיות,יובש,תחושת חול בעיניים, דלקות חוזרות ונישנות, חוסר נוחות להתבונן, ירידה בגמישות גלגל העין,חוסר עפעוף ועוד .בהתבוננות מעמיקה בתוך תהליך חזרה לבריאות העיניים ניתן להבחין שבנקודות דרך אלה בחיים התחילה מחלת העיניים שבאה לידי ביטוי שנים אחר כך. כאשר יש קושי ראייתי, האדם מאמץ את עיניו כדי לראות בצורה ברורה יותר, מצב היוצר מתח בעיניים שמתבטא בכיווצים של שרירי העיניים החיצונים וכיווץ שרירי ועצבי סביב העיניים, מצב זה  מקשה על זרימת הדם לעיניים ומצב זה ישפיע בטוח הארוך על גמישות העיניים ומצב הראייה.

רוצה להתחיל ולטפל מהשורש ביובש בעיניים כאן ועכשיו?

לוחצים על הסרטון ומתחילים

גורמים נוספים הגורמים לירידה בראייה הם:

אנו לא מודעים לחשיבות העיפעוף כחלק מתפקוד בריא של העיניים. אנשים עם ראייה לקויה ממעיטים בעיפעוף ובתנועתיות של גלגל העין והנטיה השכיחה היא  לנעוץ מבט בעצמים.

אנו לא מודעים לצורך של העיניים במנוחה ובהרפיה במיוחד שבעידן המודרני ובמיוחד בלקות ראייה אנו מאמצים כל כך את העיניים.לא מעט אנשים סובלים מאי נוחות  ועיפות בעיניים.

אנו לא מודעים עד כמה הרכבת משקפיים באופן קבוע ויום יומי מחלשה את העיניים. כאשר אדם מרכיב משקפיים שרירי העיניים מתנוונים עם השנים, כיוון שהאדם מתרגל להניע את הראש ולא את העיניים. העיניים אינן פועלות בטבעיות כך שהן נחלשות. בנוסף, המשקפיים גורמות לעבודה אינטנסיבית של מרכז הראייה ומתעלמות מהיקף הראייה דבר העלול להוביל מאוחר יותר למצבי ניוון ולמחלות כגון ניוון מאקולה וגלאוקומה בעקבות ירידה בשדה הראיה..

אנו לא מודעים עד כמה המתח משפיע על חיינו ועל מצב הראייה שלנו. גופינו מתכווץ כתוצאה ממתח ועומס רגשי, כל כלי הדם והשרירים שמקיפים את העין מתכווצים גם הם, דבר המשליך על גמישות העדשה הקרנית ועל מבנה גלגל העין וגורם כבר מהגיל הצעיר לבעיות ראייה.

לסיכום : ישנם גורמים רבים לירידה בראייה הרצון והבחירה לחזור לתהליך טבעי של איזון ובריאות העיניים עובר דרך הבנה מחודשת דרך יצירת תנועה בגוף, התנועה מטיבה זרימה , הזרימה מפיגה מתח וכל אלה מאפשרים בריאות מחודשת לעיניים ולראייה.

אולי יכול לעניין אותך

שינוי גודל גופנים
גלילה לראש העמוד