fbpx

הכירו את הקורס להסרת משקפיים באופן טבעי במחיר מבצע  מחיר מבצע הסרת משקפיים באופן טבעי – לחצו לצפייה

טלפנו לייעוץ: 052-2757842

קטרקט,תרגילים לריפוי טבעי. מי רוצה לדעת?

מה זה קטרקט

תוכן העניינים

מה זה קטרקט?

קטרקט הוא מצב של עכירות מלאה או חלקית של העדשה, עכירות זו נוטה להתפשט בהדרגה וגורמת לטשטוש ראייה. הסימפטומים לקטרקט הם ירידה הדרגתית בחדות הראייה, ראיית הילות, ראייה כפולה ועד קושי בקריאה.

מדוע משתנה מבנה העדשה?

אנחנו חושבים שהסיבה העיקרית לתהליך העכירות בעדשה הוא  שינוי הרכב החלבונים בעדשה הנובע ממאמץ עיני והסתכלות מרובה  מקרוב. תהליך נוסף שקורה במהלך השנים הוא תהליך של דחיסות בעדשה של התאים הקיימים ועם הזמן נוצרת עכירות. כל התהליכים האנטומיים פיזיולוגיים שנוצרו הם כתוצאה מתפקוד לא מאוזן במערכת הראיה.

מדוע נעשים ניתוחי קטרקט?

ניתוחי הקטרקט נעשים כדי למנוע אבדן ראייה. הקטרקט מכסה עוד ועוד את מרכז הראיה ויש חשש שלא יגיע במידה מספקת  אור למרכז הראייה ולעצב הראייה ובכך יגרום לאבדן הראייה.  בכל ניתוח יש סיכונים וכך גם בניתוח הקטרקט.

מה עושים בניתוח?

"חותכים" לכם את העדשה ושמים עדשה מחומר פלסטי. כיום העדשות הפלסטיות הן עם מספר אופטי היכול להחליף את המשקפיים .לכן כעבור תקופה מסוימת יהיה צורך להרכיב שוב משקפיים בחלק גדול מהמקרים. לסיכום העיניים יהיו כל החיים עם משקפיים בצורת עדשה פלסטית.

הסיבוכים אחרי ניתוח קטרקט:

25% ממנותחי הקטרקט יפתחו תוך חודשיים עכירות בקופסית האחורית של העדשה עליה מונחת העדשה המלאכותית וכך הראייה תדרדר ללא יכולת תיקון ע"י משקפיים. גורמים נוספים: זיהום מחידקים, עליית לחץ תוך עיני, דימום, בצקת בקרנית, אסטיגמציה, הפרדות רשתית ועוד.

הדרך הטבעית

למניעת ניתוח, לעזור בהצלחת הניתוח, במקרה של ניתוח שלא הצליח.

תרגילי עיניים מתאימים יכולים  "לנקות" את עכירות העדשה. אם ראייתך מתדרדרת בגלל קטרקט  יתכן שתרצה לחשב את מידת הראייה שיש לך ולשקול האם  לנתח או לאו. אם ראייתך חלשה אך עדין תפקודית, יתכן שכדאי לשקול לעבוד על שיפור הראייה באופן טבעי. אם ראייתך עדין טובה מ 6/60 תרגילי הראייה עשויים לעזור  לך.

להכין את העיניים לניתוח ! בכל מקרה כאשר אנחנו משיבים את התנועה וזרימת הדם הטובה לעיניים, אפשר  להפיק  רק תועלת מכך. יתכן שתצליחו לשפר את הראייה למרות הקטרקט, יתכן שתצליחו לגרום לעצירת התפתחותו ואפילו לנסיגה. במידה ולא הצלחת  לשפר את הראייה, התרגילים יעניקו לך סיכוי טוב יותר לעבור את הניתוח בהצלחה, מכיוון שהתרגול יוצר זרימת דם טובה יותר לעיניים דבר שמאפשר ריפוי והטבה עם העיניים בצורה משמעותית בכל מקרה.

תרגילי עיניים לקטרקט

המטרה של התרגול הטבעי היא להשיב ככל האפשר את השקיפות לעדשה. התרגול המשמעותי בשיפור הראייה במקרה של קטרקט הוא ליצור מצב של שחרור נוקשות העדשה, בעזרת תרגילי הרפיה מיוחדים. בנוסף נמליץ על תרגילים המאפשרים ליותר אור להיכנס מבעד לעדשה.  אור זה הדבר לו העין זקוקה יותר מכל כדי לשמור על הראייה.

 • אנו ממליצים בעיסויים מרובים באזור שרירי העיניים, הפנים,הצוואר והגב העליון.
 • תרגילי הסתכלות למרחק.
 • תרגילים לאיזון בין העיניים.
 • תרגילים להזרמת דם לעיניים.
 • תרגילים לאיזון של הרשתית.
 • עבודת גוף מיוחדת לקטרקט.
 • תזונה מאוזנת.
 • הליכה יום יומית.

רוצים לשמוע עוד על טיפולים במרכז?

לזירוז התוצאות בפיתרון בעיות מורכבות.        לחצו לפרטים

תרגול כלים מעשיים לטיפול בבעיות ראייה.   לחצו לפרטים

תרגולים לצפייה בכל שעה ומכל מקום.    לחצו לפרטים

קבוצות שנותנות כוח להתמיד ולתרגל.    לחצו לפרטים

צרו עימנו קשר עכשיו לייעוץ

טלפנו: 052-2757842

  מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

  גלילה לראש העמוד
  דילוג לתוכן