טלפון: 052-2757842       דוא”ל: [email protected]       כתובתנו: חומה ומגדל 1, חולון

     חפשו אותנו בפייסבוקהמרכז לשיקום הראייה והגוף בפייסבוק

קרטוקונוס קרנית חרוטית

טיפול בעין עצלה

תוכן עניינים

זוהי מחלת עיניים שמתקדמת באיטיות, שבה קרנית העין עוברת שינוי מבני במשך הזמן. הקרנית מתעוותת ונהיית דקה ומקבלת צורה של קונוס.

המצב גורם לחוסר יציבות של הקרנית ואסטיגמציה גבוהה. בתחילת הדרך החולים בקרטוקונוס   מטופלים במשקפי ראיה עם  תיקון של צילינדר לאסטיגמציה.

כאשר טיפול בעזרת משקפי ראיה אינו מתאים  ניתן להתאים עדשות מגע שמפעילות לחץ על הקרנית ושומרות על צורתה.

עם התפתחות המחלה, הקרנית נעשית דקה  וצורתה משתנה ומתעוותת לצורת של מעין קונוס.במקרה כזה העדשות אינן מתאימות יותר והאלטרנטיבה האחרונה היא החלפת קרנית.

טיפול נוסף המוצע לחולים אלו  היא השתלת טבעות שתפקידן לייצב את הקרנית. פרוצדורה זו  התהליך  של הקיבוע אורך  בין מספר שבועות עד  חודשים מספר שבה הקרנית מתעצבת מחדש.

טכניקה נוספת  נקראת CROSS LINKING בטיפול זה מקשיחים את הקרנית ע”י קיבוע של הקשרים בין סיבי הקולגן  שמהם מורכבת הקרנית.הטיפול נעשה ע”י הזלפת טיפות של  ריבופלאבין והקרנה של UV למשך כ30 דקות. הטיפול מאט את קצב  התקדמות העיוות של הקרנית.

הטיפול הטבעי

הטיפול הטבעי המוצע לחולים אלו הוא טיפול העוצר את הידרדרות המחלה ומאפשר שיפור ראייה, לעיתים באחוזים ניכרים. התרגילים מאפשרים קליטת אור טובה יותר עבור העיניים, תרגילים לזרימת דם מואצת לעיניים ותרגילים לחידוש הקרנית.

ניתן לצפות לשינוי משמעותי בחיים כתוצאה מתוכנית המשפרת את מצב העיניים וכן לשיפור ראייה בצורה משמעותית ולתחושה טובה בעיניים. הסבל שאנשים עם קרטוקונוס חווים הוא בלתי נסבל ואיכות החיים ירודה,לכן חשוב להתחיל טיפול טבעי.

עם התמדה ברמה יומית ובעזרת דיוק בתרגול ניתן לדחות ניתוחים ואפילו להימנע מניתוח.

במקרים שנעשו ניתוחים ושוב יש החמרה במצב העיניים והראייה ניתן לצפות לשיפור ראייה ולהטבה במצב העיניים בזכות טיפול זה.

למי מתאים הטיפול?

לכל מי שמחלת הקרטוקונוס בשלבים ההתחלתיים, לאנשים שהמחלה בשלב מתקדם,לאנשים שעשו ניתוח ויש החמרה בראייה.

לייעוץ טלפוני ולקביעת תור-  0522757842

 

אולי יכול לעניין אותך

שינוי גודל גופנים
גלילה לראש העמוד