טלפון: 052-2757842       דוא”ל: [email protected]       כתובתנו: חומה ומגדל 1, חולון

     חפשו אותנו בפייסבוקהמרכז לשיקום הראייה והגוף בפייסבוק

רטיניטיס פיגמנטוזה

רטניטיס פיגמנטוזיס

תוכן עניינים

רטיניטיס פיגמנטוזה זוהי  קבוצת מחלות רשתית תורשתיות הגורמת לאובדן הראייה ההיקפית וראיית הלילה. המחלה גורמת לניוון תאיים ברשתית. תאי הרישתית אחראיים על קליטת האור, כאשר מתחיל תהליך ניווני בתאים אלו נוצר תהליך של איבוד ראייה.

הראייה מתחלקת לראיית לילה וראיית יום, תאי ראיית הלילה ניקראים  קנים (rods) , ותאי ראיית היום מדוכים (cones) . הקנים נימצאים בעיקר בהיקף הרישתית ומעט במרכז הרישתית, הם אחראים על ראיית הלילה  ראיית ההיקף והתנועה ועוזרים בתנאי אור שונים. המדוכים נימצאים במקולה(הכתם הצהוב), במרכז הרשתית ומסביבה ומאפשרים לנו את חדות הראייה הם שמאפשרים את ראיית הצבעים.

איך ניתן לשנות את מצב העיניים והראייה?

למחלה זו אין ריפוי מלא אך ניתן לשפר את הראיה בצורה משמעותית על ידי תרגילים שיעוררו את היקף הראיה, ע”י יצירת קשרים חדשים בין התאים שאינם מנוונים. אנו מאמינות שכל רקמה בגוף יכולה להשתנות בעזרת תרגול מתאים והתרגול המיוחד המעורר את התאים יוצר הרחבה של שדה הראייה .

 כמובן שלכל אדם צרכים משלו וכל אדם יגיב  שונה  לתרגילים .בהתחלה נשים  דגש על הרפיית העיניים בשל המאמץ הראיתי בו העיניים נמצאות. הקושי הוא לראות ללא הפסקה בצורה מצומצמת, בלי לחוש את ההיקף הוא קושי המחולל כיווצים רבים בשרירי העיניים ומשפיע על זרימת הדם אליהן. התרגילים משמעותיים על מנת לעצור את הידרדרות הראייה, כמו, תרגילים להרחבת היקף הראיה, אלה מגדילים את ההיקף ומורידים עומס ממרכז הראיה  בצורה משמעותית. קיימים תרגילים  נוספים שמטרתם לעורר את ראית הלילה וכן תרגילים נוספים המשמרים ומעוררים את הראיה במרכז.

השיטות לשיפור הראיה עוזרות לאנשים לרפא ולשפר בפועל את הראיה. הדרך בה אנו חיים מרחיקה אותנו מריפוי העיניים ,היכולת לשאול שאלות ולחקור את גופינו מקרבת אותנו לראיה טובה .כל מה שאנו מציעים כבר קיים בתוככם בטבע של העין ושל הגוף.

אולי יכול לעניין אותך

שינוי גודל גופנים
גלילה לראש העמוד